Kartlar

Öğrenci Kredi Kartları 2024

Öğrenci Kredi Kartları 2024 her zaman araştırılır. Bu yazımızda öğrencilere sunulan kredi kartlarını sizlere anlatacağız. Online alışveriş, gençlerin alışveriş alışkanlıklarının önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu nedenle, öğrencilerin dersleri boyunca düzenli bir geliri olmaması, kredi kartı ihtiyacını doğurur. Bu nedenle bankalar gençlere ve öğrencilere yönelik bir dizi ürün ve hizmet sunuyor.

Öğrenci Kredi Kartları 2024

Kredi kartı almak için düzenli ve belgelenebilir gelir gereklidir, ancak 15 ila 25 yaş aralığındaki öğrenciler için düşük limitli kredi kartları vardır.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar: İş Bankası, Üniversiteli Akbank, Exi26 TEB, ÜniversiTEB Yapı Kredi, Play Vakıf Bankası, Like Ziraat Bankası ve Genç Bankkart Öğrenci Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır: Kredi kartı almak için düzenli ve belgelenebilir gelir gereklidir, ancak bu şart karşılanmıyorsa kişilere banka tarafından 1.000 ₺’ye kadar kredi kartı verilebilir. Dilerseniz, “Kolay kredi kartı veren bankalar” yazımızı okuyarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Öğrenciyseniz ve düzenli bir geliriniz yoksa en fazla 1.000 ₺’lik bir kredi kartı alabilirsiniz. Hem öğrenci hem de sigortalı olarak çalışıyorsanız, kredi kartı limiti hesaplaması normal kredi kartı başvuruları gibi olacak. Kredi kartınızın ilk yılında belgelenebilir gelirinizin iki katı, iki yıl sonra belgelenebilir gelirinizin dört katı olabilir.

Öğrenci Kredi Kartı Neden Önemli?

Öğrencilere kredi kart limiti yoktur, ancak indirimler, kampanyalar ve taksit seçenekleri vardır. Öğrenciyseniz, düşük faiz oranlı nakit avans ve taksit seçeneklerinden yararlanmak için kredi kartı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ek olarak, öğrencilerin çoğu kredi kartı için aidat ödemez.

Öğrenciyseniz, kampanyalar, taksit seçenekleri ve nakit avans gibi kredi kartı kullanmanın avantajları arasında ödeme planlamanıza yardımcı olması ve bütçenizi yönetmenizi kolaylaştırması yer alır.

Öğrenci Kartı İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Öğrenci Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama: Öğrenci belgesine sahip olmak, 18 ila 25 yaş arasında olmak (bazı bankalar bu yaş sınırını 1-2 yaş aşağı çekebilir), nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport sahibi olmak ve tüketici sözleşmesini imzalamak. Gecikme faiz oranı, kredi kartı borcunuzun son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda en az ödeme tutarının ödenmeyen kısmı üzerinden uygulanan faiz oranıdır. Faiz, merkez bankası tarafından belirlenir ve üç ayda bir duyurulur.

Öğrenci Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama: Kredi kartı limitinize göre, kredi kartı dönem borcu üzerinden hesaplanan en düşük ödeme tutarıdır. Öğrenci kredi kartlarının asgari ödeme limiti de kartın limitine göre belirlenir. Bu tutar ödenmezse, geç ödeme nedeniyle kredi notunuz düşürülür. Kartın ilk yılında %40, sonraki yıllarda ve tüm kartlarda toplam %30 ödeme oranı uygulanır.

Öğrenci Kredi Kartı İçin Başvuru Yapma Yöntemleri

Bankaların şubelerinden, internet bankacılığından ve telefon bankacılığından öğrenci kredi kartı başvuruları yapılabilir. Yukarıda belirtilen başvuru şartları herhangi bir bankanın niyetine göre değişiklik göstereceğinden, herhangi bir banka daha fazla belge talep edebilir veya operasyonlar farklı olabilir. Örneğin, öğrenci kredi kartı almak için başvuracağınız banka ile daha önce bir bankacılık geçmişiniz varsa, banka sizden yalnızca bir tüketici sözleşmesi imzalamanızı isteyebilir.

Öğrenci Kredi Kartı Banka Kampanyaları: İş Bankası’nın öğrencilerin en çok tercih ettiği kartlardan biri olan İşte Üniversiteli Kredi Kartı Maximum, kart aidatı içermeyen özelliklere sahiptir. İlk etapta en yüksek limit 400 ₺’dir, ancak düzenli ödemeler yaptığınızda bu sınırı artırabilirsiniz. Maximum kredi kartları kampanyası da size yardımcı olabilir.

Akbank, Axess özelliği gösteren Exi26’dan 16 ila 26 yaş aralığındaki öğrencilere özel avantajlar sunar. İlk yıl kart aidatı alınmayan bu kartta, sonraki yıllarda kart aidatı 20 ₺’dir. Kartın üç aylık erteleme imkanı, öğrencilere özel taksit seçenekleri ile öne çıkıyor.

ÜnversiTEB Bonus özelliklerine sahip bir kredi kartı. Öğrencilerin hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerine %50 indirim sağlayan bonus üyesi iş yerlerinden yapacakları 50 liralık alışverişlerde oldukça avantajlı bir kart. Bu fırsatlardan yararlanmanın yanı sıra ÜniversiTEB kredi kartınızla hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

Öğrenci belgesine sahip olmak, yıllık üyelik ücreti ödemeden Yapı Kredi Play kart sahibi olmanızı sağlar. Play kartın tüm avantajlarından yararlanabilir ve faiz ve ücret ödemeden iki güne kadar nakit çekebilirsiniz. Dünya çapındaki tüm iş yerlerinde puan kazanabilirsiniz.

Garanti: Bonus Genç Bonus kart özelliklerine sahip Bonus Genç kartınızda yıllık kart ücreti ödemezsiniz. 25 yaş altı gençler, yaygın ATM seçeneği sayesinde nakit ihtiyaçlarını istediğiniz zaman karşılayabilirler.

Vakıf Bank—Like Vakıfbank’ın sunduğu tüm Worldcard özelliklerine sahip Like Card, dünyanın her yerinde yapacağınız alışverişlerde size Worldpuan kazandıracak. Like kartın yıllık aidat ücreti 12 ₺, ancak ekstrenizi posta yerine elektronik posta aracılığıyla alırsanız yıllık aidat ücretini ödemezsiniz.

Genç Bankkart, banka kartının ve kredi kartının en iyi özelliklerini birleştiren bir karttır. 18 ila 26 yaş aralığında olan kullanıcılara faizsiz ve masrafsız ek alışveriş fırsatı sunan bu kart, 5 yıl boyunca kart aidatı almayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu