Bankalar

Tatil Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır? 2024

Tatil Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır? 2024 tatile çıkmak istiyorsanız kredi alma konusunda yazımız size yardımcı olabilir. Tatil planı yaparken seyahat ve konaklama maliyetlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Tatil kredisi bunu kolaylaştırır. Bankaların belirli dönemlere özel olarak sunduğu bu krediler, düşük faiz oranları ve cazip vade seçenekleriyle öne çıkar.

36 aya varan vade fırsatıyla, tatil masraflarını taksitlere bölerek ve daha uzun bir süre boyunca ödemenize olanak tanır. Bu nedenle, tek seferde çok fazla ödeme yapmadan özgürce tatil yapabilirsiniz.

Tatil Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır? 2024

Tatil kredisinin avantajları arasında daha sonra ödeme yapma seçeneği yer alır. Bu krediyi aldığınızda, taksitlerinizi ödemek için bir süre beklemeniz gerekecek. 6 ay ödemesiz tatil destek kredisi sayesinde finansal zorluklarla karşılaşmazsınız. Üstelik ödeme seçenekleri bununla sınırlı değil. Seçtiğiniz banka ve seyahat şirketi, 6 ayın ardından ilk iki taksiti öder. Başka bir deyişle, kredi ödemesine yirmi üç ay sonra başlarsınız.

Tatil Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Tatil kredisinden yararlanmak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekir. Bunların arasında kredi notu elbette var. Daha önce bankalarla yaptığınız hemen hemen her işlem kredi notunuzu etkiler. Geçmiş ödeme alışkanlıkları ve kredi limitleri bunlardan sadece birkaçı. Bu skor yüksek olduğunda, arzu ettiğiniz tutarda kredi alma şansınız daha yüksektir. Tatil kredisinden yararlanmak için aşağıdaki şartları karşılamanız gerekir:

Gelirin belgelenmesi, yeterli gelirin bulunması, 18 yaşının doldurulması ve sigortalı olarak yeterli süre çalışılması

Bu maddeler aslında kredi çekme için gerekli olan temel gereksinimleri içerir. Kamu bankası veya onunla anlaşmalı bir seyahat firması seçmek, tatil kredisine özel koşullar oluşturabilir. Bu bankalardan maaş çekmek veya bireysel emeklilik hizmeti almak gibi koşullar da mevcuttur. Tüm bu gereklilikleri sağlıyorsanız, tatil kredisine başvurmak için hemen başvurabilirsiniz.

Tatil Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Seyahat acenteleri, tatil kredisi başvurularını kabul eder. Bunun için kamu bankalarıyla anlaşması olan şirketleri ziyaret etmelisiniz. Acente, başvurularınızı bankaya iletecektir. Başvurunuz olumlu olarak değerlendirildiğinde, size SMS veya mobil uygulama yoluyla onay mesajı gönderilir. Bu noktada, aldığınız bildirimi 72 saat içinde internet şubesi veya mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla onaylamanız gerektiğini hatırlatalım. Başvuruda bulunduğunuz bankanın şubesinde de dilerseniz bu işlemi yapabilirsiniz.

Bankalar Tatil Kredisini Onaylamak İçin Ne Kadar Zaman Gerekir?

Tercih ettiğiniz banka, tatil kredisi onay süresini değiştirebilir. Bankalar kredi başvurularını genellikle üç gün içinde onaylar. Kredi notunuzun yüksek olması da bu süre için faydalıdır. Kredi için gerekli belgeleri eksiksiz olarak sunduğunuzda hızlı bir onay alma şansınız da daha yüksektir. Gelir durumunu gösteren belgeler dahil olmak üzere tüm belgeleri teslim ederek işlemleri hızlandırabilirsiniz.

Tatil Kredisi Hesabı Faiz Oranlarına Göre Nasıl Yapılır?

Tatil kredisi almak istediğinizde, çeşitli vade seçenekleri ve farklı faiz oranları karşınıza çıkar. Vade arttıkça faiz oranları artabilir. Tabii ki buna bağlı olarak geri ödenen miktar da artacaktır. Aşağıdaki örnek, vadeye göre değişen faiz oranlarıyla tatil kredisi hesaplamasının nasıl yapıldığını göstermektedir.

Hangi Bankalar Müşterilerine Tatil Kredisi Sağlar?

Tatil kredisi veren bankalar ikiye ayrılır. Birincisi, seyahat şirketleriyle anlaşmalı olan kamu bankalarıdır. 2020 yılında yürürlüğe giren bir düzenleme, devlete tatil kredisi veren bankaları sınıflandırmıştır. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank bu krediyi sağlar. Bununla birlikte, ihtiyaç kredisi kapsamında bu fırsatı sunan bankalar da vardır. Tatil kredisi veren bankalar aşağıda listelenir:

ING Bank Akbank TEB QNB Finansbank İş Bankası YapıKredi Sayılanlara ek olarak faizsiz tatil kredisi sunan bankalar da mevcuttur. Yeni müşteriler,Kuveyt Türk’ten %0 faiz oranı ve iki ay ertelemeli ödeme fırsatı alır. Benzer şekilde Garanti BBVA, ihtiyaç kredisi için sıfır faiz sunar. Bankalar, tatil kredisi olarak bilinen kampanyalı kredileri genellikle yaz aylarında veriyorlar. Bu ihtiyaç kredisi, diğer tüm ihtiyaç kredileri gibi en fazla 36 ay vade seçeneğine sahiptir. Tatil kredisinin en büyük avantajı, çoğu bankanın taksit erteleme seçeneği sunmasıdır. Kampanyalı kredi olduğu için masraflar ve sigorta standarttır. Tatil kredilerinde bankalar, acenteler ve tatil yerleri ile çeşitli anlaşmalar yaparak kampanyalar düzenleyebilirler.

Tatil kredisi ile ilgili örnek kredi hesaplama tablolarını buradan inceleyebilir ve tüm banka kampanyalarını rahatça karşılaştırdıktan sonra kredi başvurunuzu hızlıca tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu